Dzisiaj jest środa, 8 lipca, 2020 r. Imieniny: Elżbieta, Adrian, Edgar . Serwis istnieje od 03.07.2002 r. czyli 6580 dni.
Policja bliżej nas2006-03-09 20:52:58
 Nasza Gazeta Sędziszowska

To tytuł akcji, pod jakim w Gimnazjum w Boleściach 10 lutego miało miejsce kolejne spotkanie Młodzieży z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Adamem Równickim. Było to już piąte spotkanie w tym roku szkolnym, bowiem szkoła współpracuje z Komendą Powiatową Policji, Komisariatem w Sędziszowie oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym.

Tematem spotkania przed rozpoczynającymi się feriami było szeroko pojęte bezpieczeństwo, w różnych miejscach i podczas różnych sytuacji. Młodzież mogła dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie istnieją m.in. Podczas drogi do szkoły, podróży, wieczornych spacerów. Była poruszana tematyka alkoholu, narkotyków, kradzieży, przemocy wśród nieletnich. Młodzi ludzie bardzo uważnie słuchali o wszystkim, z czym mogą się zetknąć w swoim otoczeniu, nie zdając sobie czasem sprawy z czyhających na nich zagrożeń.

Nadkomisarz Równicki: ze szkołą w Boleściach współpracuje nam się bardzo dobrze, Pani dyrektor i nauczyciele sami wychodzą z inicjatywą organizowania pogadanek dla młodzieży. Przed każdymi wakacjami, feriami przypominamy uczniom o zagrożeniach, nie tylko tych w ruchu drogowym, ale także podczas spędzania wolnego czasu.

Dzięki systematycznym spotkaniom wśród uczniów nie miały miejsca żadne wypadki ani przykre zdarzenia losowe, chociaż 90% dzieci codziennie dojeżdża do szkoły. Panowie policjanci pomagają także organizować kursy na kartę rowerową i motorowerową. Prawie sto procent uczęszczających do gimnazjum uczniów posiada takie dokumenty.

Dane Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie za 2005:

Aż 40 chłopców i 5 dziewczyn dopusciło się 48 czynów karalnych, w tym 10 kradzieży z włamaniem, 13 kradzieży, 10 przestępstw z ustawy o narkomanii, 1 uszkodzenie rzeczy, 3 uszczerbki na zdrowiu, 1 bójka, 3 przestepstwa drogowe, 7 inne.

W 17 interwencjach domowych policjanci stwierdzili że poszkodowanymi były dzieci małoletnie.Zatrzymano 55 nieletnich podczas spożywania bądź w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

[Wersja do druku]


Komentarze:
Brak

Wyraź swoją opinię: (komentarze zawierające wyrazy niecenzuralne będą usuwane)
Imię

Email


Opinia

[ Wróć ]
 
Redakcja serwisu nie odpowiada za umieszczone komentarze oraz opinie.
Copyright © 2002 - 2008 sedziszow.info, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis nie jest stroną oficjalną miasta