Dzisiaj jest sobota, 8 sierpnia, 2020 r. Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik . Serwis istnieje od 03.07.2002 r. czyli 6611 dni.
Mają plany2007-06-08 11:22:29
 Gazeta Jędrzejowska

Licząc na pozyskanie zewnętrznych inwestorów, gmina Sędziszów stara się przygotować atrakcyjne tereny pod działalność, w tym przemysłową.

W ostatnich miesiącach głośno jest o planowanej budowie stacji przeładunkowej paliw płynnych, którą zainteresowany jest rosyjski potentat naftowy Łukoil. Z tego też względu gmina stara się przygotować jak najwięcej terenów pod inwestycję w sąsiedztwie bazy LHS.

- Staramy się w miarę szybko uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego. Opracowaliśmy także nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, w którym wskazujemy kilka terenów inwestycyjnych o różnej wielkości w sąsiedztwie LHS-u. Zaplanowaliśmy m.in. wydzielenie trzech działek: jedna, o powierzchni 12 ha, związana byłaby z terminalem przeładunkowym paliw, druga, o powierzchni ok. 65 ha i trzecia o powierzchni 20 ha. Co do drugiej działki, to stan prawny gruntów jest mocno skomplikowany, ale gmina stara się tę sprawę koordynować i mamy nadzieję, że rozwiążemy ten problem. Trzecia działka leży na terenach prywatnych, ale myślę, że właściciele będą zainteresowani ich sprzedażą - powiedział nam burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek.

Zdaniem burmistrza, zainteresowanie terenami przy LHS jest ogromne. Praktycznie raz w tygodniu pojawiają się sygnały od inwestorów z różnych krajów, m.in. z Holandii, Niemiec, nie mówiąc o rodzimych firmach.

Niezależnie od sprawy terenów przy LHS, gmina Sędziszów przygotowała kilka nowych projektów na pozyskanie środków unijnych (nie licząc programu ochrony wód podziemnych, realizowanego wspólnie z gminami: Słupia, Wodzisław i Jędrzejów). Jeden z nich dotyczy budowy kompleksu sportowo-rehabilitacyjno-edukacyjnego, czyli basenu z brodzikiem dla dzieci, rurą, masażami wodnymi itp. oraz pełnowymiarowej hali widowiskowo-sportowej z małym hotelikiem. Jest to wspólna inwestycja trzech gmin: Sędziszowa, Wodzisławia i Słupi.

Dwa kolejne projekty dotyczą modernizacji dróg gminnych i budowy zbiornika retencyjnego w Sędziszowie z lustrem wody 5,9 ha (chodzi o zagospodarowanie stawów znajdujących się za bazą sportową).

- Przygotowujemy także wnioski dotyczące odnowy kilku wsi. Mamy już przygotowany projekt odnowy wsi Łowinia, w ramach którego planujemy zagospodarowanie remizy na potrzeby strażaków i klubu wiejskiego, budowę boiska oraz placu zabaw dla dzieci - mówi W. Szarek.

[Wersja do druku]


Komentarze:
Host: 41.204.224.15 07.03.2012r. (14:28:53)

Wyraź swoją opinię: (komentarze zawierające wyrazy niecenzuralne będą usuwane)
Imię

Email


Opinia

[ Wróć ]
 
Redakcja serwisu nie odpowiada za umieszczone komentarze oraz opinie.
Copyright © 2002 - 2008 sedziszow.info, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis nie jest stroną oficjalną miasta